Geotel Amigo осигурява впечатляващо представяне за стойността си, която ще платите. Телефона е много добре направено, съществуват прилични спецификации за средния потребител, предлага адекватна камера и отличен софтуер, ведно с доста задоволителна батерия.
Технически параметри
Дисплей: 5.2 инча, 1280 x 720 пиксела HD 2.5D Arc дисплей
Процесор: MTK6753 Octa Core 1.3GHz
Система: Android 7.0
Камера: 5.0MP предна камера + камера отзад 13.0MP
Сензор: сензор за светлина, сензор за близост, сензор за тежест
SIM карта: двоен режим на готовност за двойна SIM, Micro SIM + Micro SIM + SD карта
Характеристика: GPS, A-GPS
Bluetooth: 4.0
Слот за SD карта: до 256GB
Мрежа: GSM 850/900/1800 / 1900MHz – WCDMA 900 / 2100MHz – FDD-LTE 800/900/1800/2100 / 2600MHz
Unboxing
Geotel Amigo идва с:
Неотделяема батерия 3000 mAh
Протектор за дислея
Микро USB кабел
Зарядно гаджет
Бързо ръководство за начинаещи
Задната част на устройството е изработена от метал с някои пластмасови елементи, показващи страхотно качество, стойността която плащате.
Когато го държите в ръка, се чувства като скъп смартфон.
5.2-инчовият панел е 2.5D и притежава само 720p резолюция, но честно казано, това е един от най-добрите HD панели, които съм виждал на среден клас телефон.
Даже на директна слънчевата светлина се вижда прилично. Цветовете на дисплея са близки до панелите на Amoled и изображенията са свежи, с много добри ъгли на виждане.
Всичко на всичко добър панел – особено за смартфон в този ценови клас.
На задната страна на апарата ще намерите сензор за пръстови отпечатъци, който се оказва много бърз.
Той би могъл да отключи телефона за по-малко от 0,3 сек. с почти 97% успеваемост, но за да бъдем реалисти нека кажа, че е около 0,5 сек..
Могат да се задават до 5 различни пръстови отпечатъка и да ги разпознае от 360 градуса, нещо, което е стандарт в днешно време.
Би било отлично, ако можем да използваме сензора за пръстови отпечатъци, за да правим селфита, но няма такава опция.
Точно над панела ще намерите 5-мегапикселова камера с широк ъгъл която прави добри кадри през деня и повечето впечатляващи снимки, направени при слабо осветление, използвайки селфи LED светкавица, която е двоен цвят за по-естествени цветни снимки.
Сензорът за светлина и скенерът за близост са до него.
Отдясно е светодиодната многоцветна лампичка за известяване. Радвам се, че е включен като изключително.
Когато се отнася до хардуера, Geotel Amigo включва някои прилични характеристики за неговата цена.
Той се захранва от 8-ядрен MediaTek MTK6753 SoC с тактова честота 1.3GHz, едновременно с 3GB RAM и 32GB вътрешно хранилище с слот за microSD карта, така че да можем да използваме 2 SIM карти наедно и SD карта с обем до 256GB.
Благодарение на Mali T720 MP3 GPU, представянето на игрите е подобаващо, ако играете игри като Asphalt 8 на средна графика.
Все пак, би трябвало да очаквате някои изпуснати фрейма, но без значително закъснение.
Geotel Amigo е телефон с 4G / LTE със средно качество, що става въпрос за LTE мрежи, постигайки средни скорости на данните от 20-30Mbps, които със сигурност предлагат подобаващо усещане, що го ползвате, с прилично представяне при ежедневна ползване.
Притежава добро приемане на сигнал от LTE по време на моите тестове.
Geotel работи на Android 7.0 Nougat.
В него няма блуатуер или други безполезни апове, той поддържа всички класически функции на Nougat, но потребителският интерфейс е бил подправен почти от Geotel и осигурява няколко екстри за управление като Smart Lock, Five Fingers Back, Три пръста Screenshot и т.н.
Geotel Amigo се осигурява с 13,0-мегапикселова селфи камера, ведно с 5,0-мегапикселова камера и LED светкавица с приемливи фотоси, както можете да забележите сами. Софтуерът на камерата е типичен за това, което ще видите в повечето китайски телефони, с настройки за експозиция, ISO, баланс на бялото, разделителна способност на изображението, HDR, панорамни кадри, заснемане на видеоклипове и т.н.
Кликнете върху фотосите за пълен размер.
Ето малко снимки отблизо:
И тук е слабо осветление:
И тук е кадър със светкавица:
Удобно е да заснемате прилични снимки при условия на дневна светлина, панорамни изображения с полезен асистент, който показва начина, по който да го направите правилно. Същото важи и за заснемането на видеоклипове. Независимо това, що слънцето се скрие, се появяват проблеми, като нисък ISO, увеличен цифров шум в кадрите и намалена скорост на фотосите във видеоклиповете.
Ето някои видео проби:
Geotel Amigo е снабден със сравнително медиум 3000mAh батерия, но цифрите не означават нищо в тази ситуация. Апарата идва с енергийно ефективен процесор и като цяло работи добре, подсигурявайки пълноценна ползване без проблеми и може би малко повече, ако сте в състояние да бъдете по-нежни с него.
В крайна сметка имаме победител тук, среден клас телефон с добро време на готовност, както сте средностатистически потребител (6 часа активен екран), но фактът, че не поддържа някакъв вид бързо зареждане, е почти разочароващ.
От друга страна, той струва единствено 100 евро!
Аудио звукът от високоговорителите и 3.5 мм аудио изход е неочаквано добър!
Проверка на нивото на звука:
Заключение:
Текущата му стойност е страхотна за телефон с 3GB RAM, изключително мощен Mediatek SoC, 32GB съхранение, 5.2 инчов HD дисплей и Android 7.0 Nougat с прилична камера.
Смартфонът поддържа 2 SIM и SD карта наедно, така че да не се редуцира от вътрешното пространство.
Така че, ако ви харесва, можете да закупите един от ТУК